previous arrow
next arrow
PlayPause
previous arrownext arrow
Shadow
Slider
Home / اخبار / استفاده از نسوزهای نانویی در مجتمع های فولادی کشور

استفاده از نسوزهای نانویی در مجتمع های فولادی کشور

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نسوزهای مصرفی در توربین های گازی با استفاده از فناوری نانو شده و توانسته است بهره مندی از این محصولات فناورانه را در قراردادی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال با مجتمع فولاد مبارکه و فولاد سبا منعقد کند.

به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، محمدحسین زاده یزدی مدیرعامل شرکت دانش بنیان اطلس سرام کویر گفت: فعالیت این شرکت تامین کننده محصولات نسوز به صنایع مادر مانند فولاد، نیروگاه ها، سیمان و مس است؛ صنایعی که روز به روز درحال گسترش و تکامل بوده و این موضوع روی کسب و کار ما تاثیر مثبتی دارد. چشم انداز شرکت ما برای ۵ سال آینده این است که بتوانیم به تمام شرکت های بزرگ محصولات خود را عرضه کنیم و همچنین جایگاه شرکت را ارتقا داده و محصولات بیشتری که جایگزین محصولات خارجی است را تولید کنیم، در صنعت فولاد نیز محصولات شرکت در بخش کوره های قوس بوده که جایگزین آجرهای منیزیت گرافیتی می شود.
وی بیان کرد: بخش نیروگاهی یکی از بزرگترین مصرف کنندگان این فناوری هستند که به دنبال توسعه بازار خود در بخش نیروگاهی نیز هستیم، از جمله مزایای ما نسبت به شرکت های خارجی می توان به دسترسی آسان و ارزان تر بودن محصولات ما نسبت به آن ها اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اطلس سرام کویر ادامه داد: نسوزهای مصرفی در توربین های گازی به روش فوق سرمایش تولید می شوند، در این روش تولید مواد اولیه نظیر آلومینا پس از مخلوط سازی با محلول های نانو، قالب گیری، ویبره و پرس، به تونل انجماد منتقل می شود. در این مرحله انبساط ۱۱ درصدی مواد حامل ناشی از انجماد از یک طرف و عدم امکان خروج مواد از قالب از طرف دیگر، منجر به پدیده فرم دهی به روش پرس ایزواستاتیک سرد می شود و قطعات خارج شده از قالب دارای استحکام خام بسیار بالایی هستند، از جمله مزایای رقابتی محصول تولیدی نسبت به نمونه های موجود در بازار و حتی نسبت به نمونه های وارداتی می توان به تلورانس ابعادی بسیار پایین و دقت …

About مدیر

Check Also

با حضور وزرای صمت، راه و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا انجام شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با وزارت صمت و وزارت راه جهت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *