previous arrow
next arrow
PlayPause
previous arrownext arrow
Shadow
Slider
Home / اخبار / بهمن آرمان: ضرایب پیشنهادی وزارت صمت برای مواد اولیه فولاد ناآگاهانه است

بهمن آرمان: ضرایب پیشنهادی وزارت صمت برای مواد اولیه فولاد ناآگاهانه است

عناصر ضد توسعه پس از ناکامی در مخالف خود، مجدد موضوع قیمت سنگ آهن، گندله و کنسانتره را را مطرح کردند. تا به طریقی صنعت فولاد کشور را با چالش جدی رو به رو سازند که حتی رشد آن ر ا متوقف سازند؛ زیرا نسبت قیمت های مواد اولیه تولید فولاد از سال ها پیش وجود داشت و هیچ گله ای نه از سوی تولیدکنندگان فولاد و نه تولیدکنندگان سنگ آهن مطرح می شد.

بهمن آرمان، اقتصاددان و از مدیران دوره ساخت فولاد بندرعباس (فولاد مبارکه فعلی)، ضرایب پیشنهادی وزارت صمت برای تعیین مواد اولیه فولاد را از روی ناآگاهی دانست و گفت: اعمال این ضرایب، باعث افزایش قیمت فولاد خواهد شد و این امر تورم شدیدی در قیمت لوازم خانگی، خودرو، ساختمان و بسیاری از فعالیت های مرتبط به صنعت فولاد ایجاد خواهد کرد.
بهمن آرمان در گفتگو با ایلنا، گفت: فولاد یک صنعت استراتژیک است؛ به طوری که تقریبا تمام کشور های عضو ۷ اقتصاد بزرگ جهان به استثنا انگلیس، فرانسه و تا حدودی کانادا از جمله بزرگترین تولیدکننده فولاد هستند، شاهد مدعا اینکه ژاپن و آمریکا به ترتیب دومین و سومین کشور بزرگ تولید کننده فولاد هستند. ترامپ هنگامی که به مقام ریاست جمهوری رسید به دفاع از صنایع فولادی آمریکا، تعرفه ۲۵ درصدی برای واردات آن اعمال کرد.
آرمان با اشاره به موضع گیری برخی نسبت به پیشرفت صنعت فولاد کشور، عنوان کرد: برخی جناح های سیاسی حتی کشور های مخالف صنعتی شدن ایران به ویژه همسایه های شمالی، تمایل ندارند که ایران در جرگه کشور های بزرگ تولیدکننده فولاد قرار بگیرد. این امر باعث شده تا یک دعوای صوری در خصوص قیمت گندله، سنگ آهن، کنسانتره و یا فولاد به راه بیاندازند؛ آن ها معتقدند باید نرخ این محصولات بر اساس قیمت جهانی باشد.
آرمان معتقد است: شرایط اقتصادی کشور به دلیل اعمال تحریم ها، یک شرایط عادی برای تعیین و ارزیابی این محصولات با قیمت جهانی نیست.
وی با بیان اینکه مخالفت با ایجاد صنعت فولاد در ایران ریشه قدیمی دارد، گفت: در زمان رضا شاه که تصمیم بر احداث کارخانه ذوب آهن گرفته شد، نیرو های متفقین بدون هیچ گونه دلیل قانع کننده ای، کشتی …

About مدیر

Check Also

تخلیه نخستین محموله ریلی مواد اولیه فولاد سبزوار در ایستگاه جدید اسفراین نخستین محموله مواد اولیه مجتمع پارس فولاد سبزوار شامل گندله آهن در قالب ۲۰ واگن به وزن یک هزار و ۴۰۰ تن وارد ایستگاه تازه تأسیس اسفراین شد.

مصطفی نصیری ورگ مدیرکل راه آهن خراسان گفت :  پس از جابجایی ایستگاه اسفراین به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *